خدمات-دندانپزشکان

نحوه‌ی‌ درخواست‌ برای‌ ORE

حتماً پیش از ارائه‌ی درخواست اطالعاتی را که در اینجا ارائه کرده‌ایم مطالعه کنید.

میتوانید با انتخاب گزینه‌ی Apply to register از طریق eGDC به صورت آنالین برای ORE درخواست بدهید. لطفاً توجه داشته باشید ممکن است از شما خواسته شود که مسیر رسیدن به پرسشنامه‌ی ثبت نام را طی کنید.

پس از تکمیل فرایند درخواست برای شما یک فرم درخواست شخصی شده صادر میشود که باید آن را دانلود، چاپ، امضاء و به سایر مدارک خود اضافه کنید.

شما مجاز هستید در هر زمانی از سال درخواست خود را ارائه بدهید، اما لطفاً توجه داشته باشید که فرم درخواست شما باید حداکثر سه ماه پس از تکمیل و امضاء به دست تیم آزمون (Exams Team) برسد.

لطفاً پیش از درخواست تمام مدارک را به دقت مطالعه کنید. همچنین، باید راهنمای GDC برای کنترل‌های زبان انگلیسی را مطالعه کنید تا به طور کامل از الزامات زبان انگلیسی و مدارکی که باید در این زمینه ارائه دهید اطالع داشته باشید. نکات راهنمای درخواست ORE و خطاهای معمول در درخواست ORE در سمت راست صفحه در تکمیل فرم درخواست ORE به شما کمک خواهد کرد.

نکات راهنما در فرم درخواست هم آمده‌اند و شما باید اطمینان حاصل کنید که مدارک صحیح را ارائه کرده‌اید. لطفاً توجه داشته باشید تنها درخواست‌هایی پذیرفته میشود که، علاوه بر کپی گواهینامه‌ی درجه‌ی اول دندانپزشکی، شامل بیانیه‌ی تطبیق‌پذیری NARIC نیز باشد. درخواست‌های‌ ناقص‌ یا‌ تاریخ‌ گذشته‌ بررسی‌ نخواهند‌ شد‌ و‌ بازگردانده‌ میشوند.

توجه: GDC گاه به گاه متقاضیان غیرفعال (کسانی که برای آزمون 1 Part ثبت نام نکرده یا تلاشی برای ثبت نام نکرده باشند) را شناسایی و از لیست ORE Part 1 حذف میکند تا اطمینان حاصل شود که تعداد افرادی که در انتظار انجام آزمون هستند با تعداد متقاضیانی که به صورت فعال به شرکت در آزمون علاقه دارند مطابقت دارد و متقاضیانی که در فهرست انتظار هستند الزامات ضروری ورود را، که ممکن است تغییر کند، تأمین کرده‌اند. لطفاً توجه داشته باشید که متقاضیان پس از نخستین تلاش برای گذراندن آزمون 1 Part حداکثر ۵ سال برای تکمیل ORE فرصت دارند.

تعدیل‌های‌منطقی‌

برای آن دسته از متقاضیانی که استفاده از مسیر آنلاین eGDC برایشان دشوار است تعدیل‌های منطقی در نظر گرفته میشود. درصورتی که متقاضی تعدیل‌های منطقی هستید از طریق صفحه‌ی Get in touch یک درخواست ثبت کنید. درخواست‌های‌ ناقص‌ یا‌ تاریخ‌ گذشته‌ بررسی‌ نخواهند‌ شد‌ و‌ بازگردانده‌ میشوند.

توجه: GDC گاه به گاه متقاضیان غیرفعال (کسانی که برای آزمون 1 Part ثبت نام نکرده یا تلاشی برای ثبت نام نکرده باشند) را شناسایی و از لیست ORE Part 1 حذف میکند تا اطمینان حاصل شود که تعداد افرادی که در انتظار انجام آزمون هستند با تعداد متقاضیانی که بهصورت فعال به شرکت در آزمون علاقه دارند مطابقت دارد و متقاضیانی که در فهرست انتظار هستند الزامات ضروری ورود را، که ممکن است تغییر کند، تأمین کرده‌اند. لطفاً توجه داشته باشید که متقاضیان پس از نخستین آزمون 1 Part حداکثر ۵ سال برای کسب ORE فرصت دارند.

گام‌بعدی‌

ما پس از دریافت درخواست شما:

 • در عرض پنج روز کاری دریافت مدارک را از طریق ایمیل تأیید میکنیم.
 • کلیهی مدارک شما را بررسی میکنیم.
 • درصورتی که مشکلی در درخواستتان وجود داشته باشید با شما تماس خواهیم گرفت.
 • با معرف‌های شما تماس خواهیم گرفت.
 • در صورتی که درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، دستورالعمل ورود به حساب eGDC را برای شما ارسال خواهیم کرد.

پس از اینکه حساب کاربری eGDC شما ایجاد و تاریخ‌های آزمون مشخص شد، قادر خواهید بود با استفاده از eGDC به صورت آنلاین برای شرکت در آزمون ثبت نام کنید.

در حال حاضر، تخمین زده میشود که به طور متوسط از زمان دریافت درخواست تا پیوستن شما به

فهرست یک ماه زمان الزم است. مدت زمان فرایند درخواست به اینکه مدارک شما کامل باشد و اینکه معرفتان به موقع به ایمیل‌های ما پاسخ بدهد یا نه بستگی دارد.

اگر سوالی دارید لطفاً قسمت پرسشهای متداول (FAQs) که در ابتدای این مطلب آمده است را مطالعه کنید و یا از طریق فرم تماس با اقدام کنید.

سوالات-متداول

ORE مخفف چیست؟

ORE مخفف عبارت آزمون ثبت خارج از کشور (Overseas Registration Exam) است.


چه کسانی باید در آزمون ORE شرکت کنند؟

دندانپزشکانی که گواهی درجه‌ی اول دندانپزشکی خود را از دانشگاهی خارج از حوزه‌ی اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس دریافت کرده‌اند معمولا باید پیش از ثبت در GDC در آزمون ORE پذیرفته شوند. مدرک دندانپزشکانی که در این دسته جای میگیرند اما واجد شرایط استثناء هستند به صورت فردی ارزیابی خواهد شد. اما باید توجه داشته باشید که این مسیر ضرورتاً به ثبت منجر نخواهد شد و متقاضیانی که در این ارزیابی رد شوند باید در آزمون ORE شرکت کنند. برای اطالعات بیشتر به مسیر ثبت رجوع کنید.


آزمون ORE چه هزینه‌هایی دارد؟

بخش اول: 806 پوند

بخش دوم: 2929 پوند

گذراندن مجدد آزمون موارد اضطراری پزشکی (Medical Emergencies) هم به صورت جداگانه ضروری و واجد شرایط است – 300 پوند

این هزینه‌ها تحت هیچ شرایطی مشمول تخفیف نخواهند شد.


آیا گذراندن آزمون محدودیت زمانی دارد؟

متقاضیان ORE باید حداکثر تا پنج سال پس از شرکت در بخش اول در آزمون بخش دوم قبول شوند.


آزمون در چند مرکز برگزار میشود؟

 • آزمون بخش اول توسط کینگز کالج لندن گرفته میشود.
 • آزمون بخش دوم را یک کنسرسیوم برگزار میکند و چهار بخش آزمون در چهار محل متفاوت اما نزدیک به هم در لندن انجام میشود.


چند بار میتوانم در هر بخش شرکت کنم؟ اگر چهار بار رد شوم چه گزینه‌هایی خواهم داشت؟

متقاضیان مجاز هستند چهار بار در هر بخش از ORE شرکت کنند.

اگر در هر یک از دو بخش چهار بار رد شوید دیگر اجازهی شرکت در آزمون را نخواهید داشت.


بخش اول ORE چه موضوعاتی را پوشش میدهد؟

بخش اول ORE دارای دو برگه آزمون کامپیوتری است:

 • برگه‌ی الف مربوط به علوم دندانپزشکی بالینی و بیماریهای انسانی بالینی است.
 • برگهی ب مربوط به جنبه‌های دندانپزشکی بالینی، از جمله حقوق و اخلاق و بهداشت و ایمنی است.


بخش دوم ORE چه موضوعاتی را پوشش میدهد؟

بخش دوم ORE دارای چهار عنصر است:

 • آزمون عملیاتی با مانکن دندان. متقاضیان باید سه عمل را در مدت زمان سه ساعت روی مانکن پیاده کنند. این اقدامات عمدتاً شامل آماده‌سازی و ترمیم دندان هستند اما در عین حال ممکن است عملیاتی درخواست شود که شبیه‌سازی مناسبی برای ارزیابی مهارتهای عملیاتی در اختیار ارزیاب قرار دهد.
 • آزمون ساختاریافته‌ی بالینی عینی (OSCE). در اینجا متقاضیان با مجموعه‌ای از »ایستگاه«ها مواجه خواهند شد که مهارتهای بالینی آنها را ارزیابی خواهند کرد. این ایستگاه‌ها ممکن است شامل دریافت سابقه و ارزیابی، مهارتهای ارتباطی (مانند توضیح مشکل و اقدامات درمانی)، قضاوت وتصمیم‌گیری، اخلاق و رفتار، و معاینه‌ی بالینی باشد. این مجموعه ممکن است جنبه‌هایی از موارد زیر را پوشش دهند: علوم رفتاری؛ بیماریهای انسانی؛ قانون، اخلاق، و حرفه‌ای‌گری؛ دندانپزشکی ترمیمی؛ دندانپزشکی کودکان؛ ارتودنسی؛ دندانپزشکی پیشگیرانه؛ بهداشت عمومی دندان؛ بهداشت جامع دهان؛ جراحی دهان؛ پزشکی دهان و دندان؛ پاتولوژی و میکروبیولوژی دهان؛ رادیولوژی و تصویربرداری دندان.
 • یک تمرین تشخیص و برنامه‌ریزی درمان. در این بخش یک بازیگر سابقه‌ی مناسب (بدون معاینه) به همراه اطالعات اضافی مرتبط، مانند عکس، رادیوگرافی، مدل‌های بررسی، یا نتایج سایر آزمایشهای ویژه را ارائه میکند. این تمرین ممکن است شامل هر یک از جنبه‌های دندانپزشکی بالینی بخشهای قبلی نیز باشد.
 • یک معاینه‌ی عملی در وضعیت اضطراری پزشکی. این ارزیابی شامل دو بخش خواهد بود:

1- یک معاینه‌ی دهانی ساختاریافته‌ی مبتنی بر سناریو

2- نمایش احیاء پیشرفته‌ی دست تنها. در این بخش با استفاده از مانکن احیاء، عملیات احیاء قلبی-ریوی انجام خواهد شد.


آیا ORE سیلابس دارد؟

سیلابس آزمون نتایج یادگیری آمادگی برای اجرا (Preparing For Practice) است.


چه مطالبی برای آماده‌سازی در اختیار من قرار خواهد گرفت؟

در این سایت مطالب زیر جهت آماده‌سازی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت:

 • فهرست کتابها و مطالب خواندنی
 • آمادگی برای اجرا (PfP)ی GDC


آیا دوره‌های آموزشی یا بازآموزی برای ORE وجود دارد؟

ازآنجایی که GDC برگزارکننده‌ی آزمون است، نمیتواند دوره‌های آماده‌سازی ارائه کند. برای آماده‌سازی میتوانید به فهرست مطالب خواندنی مراجعه کنید. امکان دارد دوره‌های کوتاه مدت متنوعی هم وجود داشته باشند؛ اما GDC نمیتواند آنها را توصیه یا تأیید کند.


آیا با توجه به اینکه MFDS یا هرگونه دیپلم عضویت یا آزمون غیرعضویت را گذرانده‌ام میتوانم از ORE معاف هستم؟

ORE برای متقاضیانی که آزمونهای MFDS یا سایر آزمونهای عضویت یا غیرعضویت را گذرانده باشند استثنایی قائل نمیشود.


چه زمانی میتوانم برای آزمون درخواست بدهم؟

در تمام طول سال میتوانید رای آزمون درخواست بدهید، چون هیچ مهلتی وجود ندارد. البته، باید در نظر داشته باشید که از متقاضیان انتظار میرود هنگام درخواست از لحاظ آکادمیک و مالی برای شرکت در آزمون آماده باشند. اگر برای شرکت در ORE آماده نیستید نباید درخواست بدهید. همچنین، از متقاضیان انتظار میرود که کلیهی مدارک مورد نیاز را همراه درخواست خود ارائه دهند. GDC تا زمانی که همه‌ی مدارک شما را دریافت نکند نمیتواند به درخواستتان رسیدگی کند.


Title 14

Example content 14

Title 15

Example content 15

Title 16

Example content 16

Title 17

Example content 17

Title 18

Example content 18

Title 19

Example content 19

Title 20

Example content 20

Title 21

Example content 21

Title 22

Example content 22

Title 23

Example content 23

Title 24

Example content 24

Title 25

Example content 25

Title 26

Example content 26